دستگاه ترموفیکس

دستگاه ترموفیکس - آذرام تکس
فهرست مطالب

رنگرزی و چاپ بر روی پارچه، فرآیندهایی هستند که در تبدیل الیاف نساجی خام به کالاهای نهایی به کار می‌روند. این عملیات عموما توسط دستگاه­ های ویژه­ ای همچون دستگاه ترموفیکس انجام می­گیرد. ظاهر پارچه‌های نساجی در اثر رنگرزی و چاپ، تغییر پیدا می­کند و بر ارزش نهایی آنها افزوده می­شود.  جالب است بدانید که اکثر اشکال مواد نساجی را می­توان با استفاده از دستگاه ترموفیکس رنگ آمیزی کرد. توجه داشته باشید که رنگ مورد استفاده بستگی به نوع ماده و الزامات خاصی دارد که باید برآورده شود. برای برخی از اهداف، نور پایداری بالا ضروری است اما برای انواع دیگر ممکن است چندان ضرورتی نداشته باشد. عواملی که در انتخاب رنگ مورد نیاز برای کارکرد دستگاه ترموفیکس در نظر گرفته می­شوند عبارتند از: پایداری در برابر نور، واکنش به شستشو و مالش (کرک زدن)، و هزینه فرآیند رنگرزی.

اگر کنجکاو هستید که در مورد دستگاه ترموفیکس بیشتر بدایند و با نحوه عملکرد و دیر موضوعات مرتبط به آن بیشتر بدانید، تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

قیمت دستگاه ترموفیکس پارچه در ایران

تفاوت­ هایی در قیمت، کیفیت و دوام انواع ماشین­ های رنگرزی پارچه موجود در بازار وجود دارد. قیمت دستگاه ترموفیکس نیز مانند سایر دستگاه­های صنعتی تحت تاثیر نوسانات قیمت بازار است. از این گذشته محصولات وارداتی عموما دستخوش هزینه­ های حمل و نقل می­شوند و در نتیجه قیمت نهایی آنها با درصد بالاتری، محاسبه می­شود. فروشگاه­ های عرضه کننده دستگاه ترموفیکس نیز بر اساس استانداردهای خود، محصول مورد نظر را عرضه می­کنند. مجموعه این عواما در کنار هم، بر قیمت دستگاه ترموفیکس پارچه در ایران می­افزاید. در این بین آنچه که بیشترین تاثیر را بر قیمت این دستگاه می­گذارد، نوسانات ارزی و محدودیت­های مرتبط با روند واردات و صادرات است. با این تفاسیر بدیهی است که نمی­توان قیمت مشخصی را برای عرضه این محصول در نظر گرفت. در مجموع قیمت دستگاه ترموفیکس بر اساس قیمت رو بازار و به شکل آنی در نظر گرفته می­شود.

دستگاه ترموفیکس - آذرام تکس
دستگاه ترموفیکس - آذرام تکس

آنچه که باید درباره دستگاه ترموفیکس بدانید

دستگاه ترمو فیکس از دو بخش بسیار مهم تشکیل می­شود.

  • قسمت فولارد
  • منطقه ­ی حرارتی

جالب است بدانید که  ترکیب مواد رنگزا و به کار گیری مقدار مشخصی از رنگ برای رنگرزی منسوجات توسط بخشی از دستگاه ترموفیکس انجام می گیرد  که در اصطلاح تخصصی به آن فولارد می­ گویند. شایان ذکر است که دستگاه ترموفیکس در ساختار خود، دارای یک فولارد بسیار دقیق و البته حساس است که عموما با نام کوستزر، شناخته می­شود. این قطعه، عبور پارچه از بین غلطک­ ها را بر عهده دارد و پس از گذشت مسافتی تقریبا برابر 4 متر، پارچه­ ها را وارد اتاقک خشک­ کن می­کند. در مرحله اول، پارچه در معرض دمای 80 تا 130 درجه سانتی گراد قرار می­گیرد و در مرحله بعد، دمای 175 تا 220 درجه سانتی گراد را تحمل می­کند. به این ترتیب، رنگ­ ها بر پارچه تثبیت می­شوند.

انواع مدل دستگاه ترموفیکس

در بررسی انواع دستگاه ترموفیکس بهتر است نگاهی به ویژگی­ های پد تروموزول داشته باشیم. این، یک دستگاه مجهز به آغشته سازی رنگ­ ها و همچنین سامانه حرارتی برای خشک کردن و تثبیت رنگ پارچه ­ها می ­باشد( میزان دمای این سامانه حرارتی برابر با 100 تا 220 درجه سانتی گراد است). عملکرد این دستگاه با این شکل است که پارچه ­ها پس از اینکه آغشته به رنگ شدند، با عرض باز شروع به حرکت می­کنند. در این فرآیند، پارچه ­ها کم کم رطوبت خود را از دست می­ دهند و شروع به خشک شدن می­کنند. در نهایت رنگ­ ها به داخل الیاف پارچه نفوذ کرده و طرح نهایی را ایجاد می­کنند.

تماس با ما

برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت دستگاه ترموفیکس می توانید با ما تماس بگیرید.

نحوه کار با دستگاه ترموفیکس

در هنگام کار با دستگاه ترموفیکس باید به انتخاب رنگ­ها دقت زیادی داشته باشید. رنگ­ های نساجی مناسب برای عملیات رنگرزی توسط دستگاه ترموفیکس شامل رنگ­های اسیدی است که عمدتاً برای رنگرزی پشم، ابریشم و نایلون استفاده می­شود.  پیشرفت در توسعه مکانیکی در مراحل مختلف رنگرزی منسوجات بافتنی کار با دستگاه تروموفیکس را بسیار آسان ساخته است و تأثیر بسزایی بر زیبایی و عملکرد مواد دارد. پیشرفت‌ها در ماشین‌آلات رنگرزی از جمله دستگاه ترموفیکس، کیفیت محصول را تحت تاثیر مستقیم قرار می­دهد. بنابراین در تولید محصولات نساجی با ویژگی‌های عملکردی پیشرفته‌تر الزاما باید در مورد کار با دستگاه ترموفیکس، آموزش ­های خاص را ببینید تا بتوایند حداکثر کارایی را  ارائه دهید. برخی از این آخرین پیشرفت­های به کار برده شده در طراحی و ساخت دستگاه ترموفیکس  به کنترل بهتر فرآیند و بهبود کارایی رنگرزی کمک می­کنند.

دستگاه ترموفیکس - آذرام تکس
دستگاه ترموفیکس - آذرام تکس

خرید بهترین دستگاه ترموفیکس

در فرآیند خرید بهترین دستگاه ترموفیکس بسیاری از پارامترها باید بررسی و کنترل شوند. توسعه علم مدرن ایدئولوژی جدیدی را برای نظارت و تنظیم این نقاط بازرسی فراهم می کند. با این همه آنچه که مهم و ضروری به نظر می­رسد این است که شما قصد خرید یک خرید بهترین دستگاه ترموفیکس جدید را دارید یا می­خواهید یک دستگاه دست دوم را خریداری نمایید. به عبارت واضح­تر اینکه، توجه به کیفیت دستگاه ترموفیکس یکی از پارامترهای اساسی در زمان خرید است. برای اطمینان از سلامت دستگاه ترموفیکس، پیشنهاد می­کنیم حتما یک دستگاه درجه یک و جدید را خریداری کنید. به این ترتیب نسبت به سلامت دستگاه اطمینان خاطر خواهید داشت.

نکته مهم دیگر در زمان خرید دستگاه ترموفیکس، توجه به برند معتبر تولید کننده محصول است. خرید دستگاه ترموفیکس از یک برند معتبر به معنای این است که شما محصولی را در اختیار دارید که شرکت سازنده، امتحان خود را در تولید با کیفیت، به خوبی پس داده است. رضایت خاطر خریداران قبلی از یک محصول عرضه شده توسط برند خاص این اطمینان را ایجاد می­کند که شما نیز می­توانید به یک دستگاه ترموفیکس با کیفیت دست پیدا کنید. با در نظر گرفتن پارامترهای فوق، می­توانید بهترین دستگاه ترموفیکس موجود در بازار را خریداری نمایید.

سوالات متداول دستگاه ترموفیکس

رنگرزی و چاپ بر روی پارچه، فرآیندهایی هستند که در تبدیل الیاف نساجی خام به کالاهای نهایی به کار می‌روند. این عملیات عموما توسط دستگاه­ های ویژه­ ای همچون دستگاه ترموفیکس انجام می­گیرد.

تفاوت­ هایی در قیمت، کیفیت و دوام انواع ماشین­ های رنگرزی پارچه موجود در بازار وجود دارد. قیمت دستگاه ترموفیکس نیز مانند سایر دستگاه­های صنعتی تحت تاثیر نوسانات قیمت بازار است. از این گذشته محصولات وارداتی عموما دستخوش هزینه­ های حمل و نقل می­شوند و در نتیجه قیمت نهایی آنها با درصد بالاتری، محاسبه می­شود.

دیدگاهتان را بنویسید